Back

ⓘ פרס האקדמיה הישראלית לטלוויזיה



פרס האקדמיה הישראלית לטלוויזיה
                                     

ⓘ פרס האקדמיה הישראלית לטלוויזיה

פרס האקדמיה הישראלית לטלוויזיה הוא פרס שניתן מדי שנה על ידי האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה לאנשי הטלוויזיה המצטיינים, החל משנת 2003. עד שנת 2003 ניתנו פרסי הטלוויזיה במסגרת פרסי האקדמיה לקולנוע.

בשנת 2003, החליטה האקדמיה לקולנוע וטלוויזיה לנהל טקס שנתי נפרד להענקת פרסי כבוד ליוצרים ולמשתתפים בטלוויזיה הישראלית. מדי יולי בוחרים חברי האקדמיה את המועמדים בפרסים השונים, ולבסוף את הזוכים. במהלך הטקס מחלקים חברי האקדמיה את הפרסים באמצעות המנחים והאורחים המוזמנים, ליוצרי תוכניות וסדרות טלוויזיה.

בעבר הועבר הטקס בשידור חי בטלוויזיה בטלעד, בקשת ולאחר מכן בערוץ 10 אולם עקב מחלוקות בין הזכייניות שידור הטקס הופסק בשנת 2010.

ב-17 במרץ 2017, שודר הטקס לשנת 2016 בשידור חי ברשת.

הטקס לשנת 2017 התקיים ב-9 במרץ 2018 ושודר בקשת 12.

הטקס לשנת 2018 שודר בשידור חי בכאן 11.

                                     

1. פרסי האקדמיה לטלוויזיה לשנת 2003

  • סדרה קומית: "שוטטות"
  • תוכנית ילדים ונוער: "הילדים מגבעת נפוליאון"
  • מנחה הטקס: יעל אבקסיס
  • סרט טלוויזיה או מיני סדרה: "היה או לא היה"
  • סדרה דרמטית: "שבתות וחגים"
  • תוכנית אקטואליה: "דין וחשבון עם רינו צרור"
  • דרמה מקורית: "יוסי וגאגר"
  • סדרה תעודית: "דרומה"
  • משחק בסדרה קומית: אורי גוטליב "שוטטות"
  • משחק בדרמה, מיני סדרה או סרט טלוויזיה: יהודה לוי "יוסי וגאגר"
  • מגזין פנאי ובידור: "ערב טוב עם גיא פינס"
  • תוכנית בידור: "שי ודרור"
  • תוכנית אירוח: "יצפאן"
  • משחק בסדרה דרמטית: ירדן בר-כוכבא "בנות בראון"
                                     

2. פרסי האקדמיה לטלוויזיה לשנת 2004

  • דרמה מקורית: "הללויה"
  • תוכנית אירוח: "חוצה ישראל"
  • סדרה דרמטית: "מעורב ירושלמי"
  • מיקום הטקס: "היכל פיס לתרבות ולאומנויות בפתח תקווה"
  • תוכנית ילדים ונוער: "הילדים מגבעת נפוליאון"
  • שחקן בדרמה, מיני סדרה או סרט טלוויזיה: דרור קרן "רינה ואריק לנצח"
  • פרס מפעל חיים: חיים מלובן
  • תוכנית אקטואליה: "דין וחשבון עם רינו צרור"
  • שחקן בסדרה קומית: עומר ברנע "אסתי המכוערת"
  • תוכנית בידור: "ארץ נהדרת"
  • שחקנית בסדרה דרמטית: שרה פון-שוורצה "מעורב ירושלמי"
  • מגזין פנאי ובידור: "ערב טוב עם גיא פינס"
  • סדרה תעודית: "במדינת היהודים"
  • סרט טלוויזיה או מיני סדרה: "שתיקת הצופרים"
  • שחקנית בדרמה, מיני סדרה או סרט טלוויזיה: לאורה ריבלין "המסע הארוך"
  • שחקנית בסדרה קומית: ריקי בליך "אסתי המכוערת"
  • שחקן בסדרה דרמטית: שמיל בן-ארי "מעורב ירושלמי"
  • מנחה הטקס: גידי גוב
  • סדרה קומית: "מ.ק. 22"
                                     

3. פרסי האקדמיה לטלוויזיה לשנת 2005

  • שחקן בסדרה דרמטית: אסי כהן "אהבה זה כואב"
  • סדרה תעודית: "החומר ממנו עשויה האהבה"
  • שחקן בסדרה קומית: מוני מושונוב "קצרים"
  • מגזין פנאי ובידור: "ערב טוב עם גיא פינס"
  • מיקום הטקס: מלון "דן פנורמה תל אביב"
  • סדרה קומית: "ארץ נהדרת"
  • תוכנית בידור: "כוכב נולד 2"
  • שחקנית בסדרה דרמטית: אורלי זילברשץ-בנאי "לתפוס את השמיים"
  • תוכנית אקטואליה: "לונדון את קירשנבאום"
  • שחקנית בדרמה, מיני סדרה או סרט טלוויזיה: ריימונד אבקסיס "חתה יסבח סבח"
  • שחקנית בסדרה קומית: קרן מור "קצרים"
  • מנחה הטקס: רמי הויברגר וענת וקסמן
  • סדרה דרמטית: "אהבה זה כואב"
  • דרמה מקורית: "חתה יסבח סבח"
  • פרס מפעל חיים: עוזי פלד מנכ"ל טלעד
  • תוכנית ילדים ונוער: "אדומות"
  • סרט טלוויזיה או מיני סדרה: "עד מדינה"
  • שחקן בדרמה, מיני סדרה או סרט טלוויזיה: דרור קרן "קצכן"
  • תוכנית אירוח: "כל בוקר"
                                     

4. פרסי האקדמיה לטלוויזיה לשנת 2006

ב-2006 חולקו לראשונה פרסים לבמאים ולתסריטאים המצטיינים בטלוויזיה. לפי ההשערות הפרסים נוספו עקב הסיקור התקשורתי הנרחב אחר מאבק היוצרים בהוט. כמו כן, בשנה זו לא חולקו פרסים בקטגוריית דרמה יומית, ובמקומה הוספה קטגוריית סדרת הקומדיה הדרמטית. בנוסף, חולקו פרסים ליוצרים ושחקנים בסדרות ילדים ונוער. במפתיע, חברת החדשות של ערוץ 2 לא הגישה מועמדותה השנה עקב, לטענתה, העדפה מתמשכת בשנים האחרונות לחדשות ערוץ 10. כמו כן, בולטת בחסרונה מועמדות ל"כוכב נולד 3" בקטגוריית תוכנית המציאות. במספר המועמדויות הובילו התוכניות "בטיפול" של הוט 3 שבע מועמדויות ו"השמיניה" של ערוץ הילדים של הוט 8 מועמדויות וחברת הלוויין יס עם סדרת הנוער ראש גדול.

  • התסריט הטוב ביותר בסדרה קומית-דרמטית: תמר מרום "אמאלה"
  • השחקן הטוב ביותר בדרמה בודדת, מיני סדרה, סרט טלוויזיה וסדרת דרמה: אסי דיין "בטיפול"
  • השחקן הטוב ביותר בסדרה קומית-דרמטית: אבי קושניר "החיים זה לא הכל"
  • השחקנית הטובה ביותר בסדרה קומית-דרמטית: אורנה בנאי "אמאלה"
  • תוכנית אקטואליה ו/או תחקיר ו/או חדשות: "לונדון את קירשנבאום" ערוץ 10
  • סדרת תעודה: "ארץ המתנחלים" טלעד
  • מיקום הטקס: "אולפני הרצליה"
  • תסריט בסדרת ילדים: גיורא חמיצר "השמיניה"
  • תוכנית אירוח: "חוצה ישראל" הטלוויזיה החינוכית
  • הבמאי הטוב ביותר בסדרה קומית-דרמטית: רם נהרי "אמאלה"
  • תוכנית המציאות הטובה ביותר: "רוקדים עם כוכבים" רשת
  • תוכנית ילדים ונוער: "השמיניה" ערוץ הילדים,HOT
  • השחקנית הטובה ביותר בסדרת ילדים ונוער: אלמה בן זאב "ראש גדול"
  • תסריט לסדרת דרמה: אורי סיון, ניר ברגמן, אסף ציפור, יעל הדיה, דפנה לוין וארי פולמן "בטיפול"
  • השחקנית הטובה ביותר בדרמה בודדת, מיני סדרה, סרט טלוויזיה וסדרת דרמה: איילת זורר "בטיפול"
  • סדרת הדרמה הטובה ביותר: "בטיפול" הוט 3
  • הבימוי הטוב ביותר בדרמה בודדת, מיני סדרה, סרט טלוויזיה וסדרת דרמה: ניר ברגמן וחגי לוי "בטיפול"
  • מנחה הטקס: יוסי ושירי אלפי
  • פרס מפעל חיים: שמואל אימברמן
  • הצילום הטוב ביותר: "מלנומה אהובתי" רשת
  • דרמה מקורית, סרט טלוויזיה ומיני-סדרה: "מלנומה אהובתי" רשת
  • הסדרה הקומית דרמטית הטובה ביותר: "אמאלה" שידורי קשת
  • השחקן הטוב ביותר בסדרת ילדים ונוער: אדם הירש "ראש גדול"
  • במאי בסדרת ילדים: רובי דואניאס "השמיניה"
  • תוכנית הבידור הטובה ביותר: "ארץ נהדרת" שידורי קשת
  • תוכנית מגזין בתחומי התרבות והפנאי: "ערב טוב עם גיא פינס" הוט 3


                                     

5. פרסי האקדמיה לטלוויזיה לשנת 2007

  • השחקנית הטובה ביותר בסדרה קומית: קרן מור "קצרים"
  • השחקן הטוב ביותר בדרמה בודדת, מיני סדרה, סרט טלוויזיה וסדרת דרמה: הנרי דוד "מרחק נגיעה"
  • תוכנית מציאות ריאליטי: "נולד לרקוד" שידורי קשת
  • סדרת תעודה: "עשרת הדיברות" שידורי קשת
  • הבימוי הטוב ביותר בסדרה קומית: שחר ברלוביץ "מסודרים"
  • פרס מפעל חיים: דן שילון
  • סדרה קומית: "מסודרים" שידורי קשת
  • תוכנית בידור: "ארץ נהדרת" שידורי קשת
  • דרמה בודדת, סרט טלוויזיה, מיני סדרה וסדרת דרמה: "מרחק נגיעה" רשת
  • התסריט הטוב ביותר בסדרה קומית: אסף הראל, דוד ליפשיץ, איתי רייכר, בני בשן, דניאל נקסטרד וערן זרחוביץ "מסודרים"
  • תוכנית אקטואליה ו/או תחקיר ו/או חדשות: "לונדון את קירשנבאום" ערוץ 10
  • תוכנית ילדים ונוער: "השמיניה" ערוץ הילדים, הוט
  • השחקן הטוב ביותר בסדרה קומית: אסי כהן "מסודרים"
  • התסריט הטוב ביותר בדרמה בודדת, מיני סדרה, סרט טלוויזיה וסדרת דרמה: רונית ויס-ברקוביץ, עמית ליאור ושוקי בן-נעים "מרחק נגיעה"
  • תוכנית אירוח: "יאיר לפיד" רשת
  • מיקום הטקס: "אולפני הרצליה"
  • תוכנית מגזינית בתחומי תרבות ופנאי: "ערב טוב עם גיא פינס" הוט 3
  • השחקנית הטובה ביותר בדרמה בודדת, מיני סדרה, סרט טלוויזיה וסדרת דרמה: בר בלפר "מישהו לרוץ איתו"
  • מנחה הטקס: משה דץ, יואב צפיר ואסי לוי
  • הבימוי הטוב ביותר בדרמה בודדת, מיני סדרה, סרט טלוויזיה וסדרת דרמה: רוני ניניו "מרחק נגיעה"
                                     

6. פרסי האקדמיה לטלוויזיה לשנת 2008

  • סדרה קומית: "הכל דבש" רשת
  • הבימוי הטוב ביותר בסדרה קומית: עודד דוידוף "הכל דבש"
  • מיקום הטקס: "אולפני הרצליה"
  • השחקן הטוב ביותר בדרמה בודדת, מיני סדרה, סרט טלוויזיה וסדרת דרמה: אסי דיין "בטיפול"
  • דרמה בודדת, סרט טלוויזיה, מיני סדרה וסדרת דרמה: "להוציא את הכלב" הוט
  • התסריט הטוב ביותר בסדרה קומית: יעל פוליאקוב ועומר תדמור "הכל דבש"
  • סדרת דרמה: "פרשת השבוע" הוט
  • השחקנית הטובה ביותר בסדרה קומית: יעל פוליאקוב "הכל דבש"
  • מנחה הטקס: קרן מור ודב נבון
  • תוכנית מציאות: "הישרדות 10" ערוץ 10
  • תוכנית אקטואליה ו/או תחקיר ו/או חדשות: "לונדון את קירשנבאום" ערוץ 10
  • השחקן הטוב ביותר בסדרה קומית: ישראל פוליאקוב - לאחר שנפטר "הכל דבש"
  • תוכנית אירוח: "הלילה עם ליאור שליין" ערוץ 10
  • סדרת תעודה: "האולפן" שידורי קשת
  • התסריט הטוב ביותר בדרמה בודדת, מיני סדרה וסרט טלוויזיה: ניר ברגמן ושירלי מושיוף "להוציא את הכלב"
  • תוכנית שעשועון: "אחד נגד מאה" רשת
  • תוכנית ילדים ונוער: "האי" הוט, ערוץ הילדים
  • תוכנית בידור: "ארץ נהדרת" שידורי קשת
  • תוכנית מגזינית בתחומי תרבות ופנאי: "ערב טוב עם גיא פינס" הוט
  • השחקנית הטובה ביותר בדרמה בודדת, מיני סדרה, סרט טלוויזיה וסדרת דרמה: אסי לוי ועלמה זק "בטיפול"
  • הבימוי הטוב ביותר בסדרת דרמה: רני בלייר "פרשת השבוע"
  • התסריט הטוב בסדרת דרמה: אורי סיון, קרן מרגלית, יעל הדיה, שירי ארצי, אסף ציפור, דפנה לוין ועוזי וייל "בטיפול"
  • פרס מפעל חיים: רבקה מיכאלי


                                     

7. פרסי האקדמיה לטלוויזיה לשנת 2009

ב-28 באוגוסט 2009 נערך במשכן לאמנויות הבמה בבאר שבע טקס חלוקת הפרסים השנתי.

  • תוכנית אירוח: "שיחת נפש" הוט
  • מנחי הטקס: יעל פוליאקוב ואורי גוטליב
  • תוכנית מציאות: "האח הגדול" שידורי קשת
  • תוכנית המערכונים הטובה ביותר: "קצרים" רשת
  • סדרת דרמה: "סרוגים" yes
  • השחקן הטוב ביותר בסדרה קומית: צחי גראד "אמאלה"
  • התסריט הטוב ביותר בסדרה קומית: דורון צור וירון ניסקי "רד בנד"
  • הבימוי הטוב ביותר בסדרה קומית: איתן צור וקרן חכמה "רד בנד" יחד עם רם נהרי "אמאלה"
  • פרס מפעל חיים: ספי ריבלין
  • תוכנית בידור: "ארץ נהדרת" שידורי קשת
  • השחקן הטוב ביותר בדרמה בודדת, מיני סדרה, סרט טלוויזיה וסדרת דרמה: משה איבגי "הבורר"
  • התסריט הטוב בסדרת דרמה: חווה דיבון, אליעזר שפירא, יעל רובינשטיין, אילן אשכולי, רננית פרשני, שמואל חיימוביץ וישי גולדפלם "סרוגים"
  • הבימוי הטוב ביותר בסדרת דרמה: עודד דוידוף "תמרות עשן"
  • השחקנית הטובה ביותר בדרמה בודדת, מיני סדרה, סרט טלוויזיה וסדרת דרמה: יעל שרוני "סרוגים"
  • תוכנית אקטואליה ו/או תחקיר ו/או חדשות: "עובדה" שידורי קשת
  • סדרת תעודה: "לונדון פינת בן יהודה" yes וערוץ עשר
  • תוכנית ילדים ונוער: "דאוס" yes
  • פרס הצילום: ירון שרף "תמרות עשן"
  • השחקנית הטובה ביותר בסדרה קומית: קרן מור "קצרים"
  • תוכנית מגזינית בתחומי תרבות ופנאי: "ערב טוב עם גיא פינס" הוט
  • סדרה קומית: "רד בנד" הוט
  • סרט טלוויזיה, מיני סדרה או הדרמה הטובים ביותר: "מרחב מוגן" הערוץ הראשון
                                     

8. פרסי האקדמיה לטלוויזיה לשנת 2010

  • מנחה הטקס: מיקי לאון ויותם קושניר

ב-13 ביולי 2010 נערך בתיאטרון ירושלים טקס חלוקת הפרסים השנתי.

  • השחקן הטוב ביותר בסדרה קומית: ששון גבאי "פולישוק"
  • הבימוי הטוב ביותר בסדרת דרמה: גידי רף "חטופים"
  • השחקן הטוב ביותר בדרמה בודדת, מיני סדרה, סרט טלוויזיה וסדרת דרמה: ישי גולן "חטופים"
  • סדרת הדרמה היומית הטובה ביותר: "עספור" הוט
  • הבימוי הטוב ביותר בסדרה קומית: דני סירקין "הכל דבש"
  • סדרה קומית: "רמזור" שידורי קשת
  • התסריט הטוב ביותר בסדרה קומית: יעל פוליאקוב "הכל דבש"
  • השחקנית הטובה ביותר בסדרה קומית: יעל פוליאקוב "הכל דבש"
  • תוכנית ילדים ונוער: "דאוס" yes
  • תוכנית מגזינית בתחומי תרבות ופנאי: "ערב טוב עם גיא פינס" הוט וערוץ 10
  • סדרת תעודה: "מחוברות" הוט
  • תוכנית בידור: "ארץ נהדרת" שידורי קשת
  • פרס מפעל חיים: יצחק שאולי
  • התסריט הטוב בסדרת דרמה: חווה דיבון ואליעזר שפירא "סרוגים"
  • תוכנית הבידור-תיעודי הטובה ביותר: "מונית הכסף" שידורי קשת
  • סדרת דרמה: "חטופים" שידורי קשת
  • תוכנית מציאות: "האח הגדול" שידורי קשת
  • סרט טלוויזיה, מיני סדרה או הדרמה הטובים ביותר: "תמיד אותו חלום" הוט
  • תוכנית אקטואליה ו/או תחקיר ו/או חדשות: "לונדון וקירשנבאום" ערוץ 10
  • תוכנית אירוח: "חוצה ישראל" הטלוויזיה החינוכית
  • השחקנית הטובה ביותר בדרמה בודדת, מיני סדרה, סרט טלוויזיה וסדרת דרמה: יעל אבקסיס "חטופים"
                                     

9. פרסי האקדמיה לטלוויזיה לשנת 2011

ב-6 בינואר 2012 נערך בתל אביב טקס חלוקת הפרסים השנתי.

  • השחקן הטוב ביותר בסדרה קומית: דביר בנדק "המשרד"
  • תוכנית אקטואליה ו/או תחקיר ו/או חדשות: "המקור" חדשות 10
  • הבימוי הטוב ביותר בסדרה קומית: איתן צור "המשרד"
  • מנחה הטקס: יובל שגב, איתי תורגמן, עדנה בליליוס ורמי ברוך
  • תוכנית אירוח: "הינשופים" הוט
  • השחקנית הטובה ביותר בדרמה בודדת, מיני סדרה, סרט טלוויזיה וסדרת דרמה: עלמה זק "פלפלים צהובים"
  • תוכנית מגזינית בתחומי תרבות ופנאי: "ערב טוב עם גיא פינס" ערוץ 10
  • תוכנית ילדים ונוער: "חסמבה דור 3" הוט
  • סדרת דרמה: "פלפלים צהובים" שידורי קשת
  • סדרת תעודה: "מחוברים" הוט
  • הבימוי הטוב ביותר בסדרת דרמה: קרן מרגלית ואמנון קוטלר "פלפלים צהובים"
  • השחקנית הטובה ביותר בסדרה קומית: קלרה חורי "עבודה ערבית"
  • השחקן הטוב ביותר בדרמה בודדת, מיני סדרה, סרט טלוויזיה וסדרת דרמה: יוסי מרשק "פלפלים צהובים"
  • התסריט הטוב בסדרת דרמה: קרן מרגלית "פלפלים צהובים"
  • התסריט הטוב ביותר בסדרה קומית: סייד קשוע "עבודה ערבית"
  • סדרה קומית: "עבודה ערבית" שידורי קשת
  • תוכנית הבידור-תיעודי הטובה ביותר: "מה זה השטויות האלה?!" שידורי קשת
  • סרט טלוויזיה, מיני סדרה או הדרמה הטובים ביותר: "נבלות" הוט
  • תוכנית בידור: "ארץ נהדרת" שידורי קשת
  • תוכנית מציאות: "האח הגדול" שידורי קשת
  • שעשועון: "מונית הכסף" שידורי קשת
  • פרס מפעל חיים: מיכה שגריר
                                     

10. פרסי האקדמיה לטלוויזיה לשנת 2012

ב-16 בדצמבר 2012 פורסמה רשימת המועמדים בתחרות פרסי הטלוויזיה לשנת 2012 ב-27 קטגוריות. ב-11 בינואר 2013 הוכרזו הזוכים בטקס שנערך בתל אביב.

  • תוכנית הדוקו-ריאליטי: "חי ב-LA לנד" yes
  • הבימוי הטוב ביותר בסדרת דרמה: דוד אופק ושרי עזוז "30 ש"ח לשעה"
  • תוכנית הבידור: "מצב האומה" רשת
  • סדרת דרמה: "30 ש"ח לשעה" הערוץ הראשון
  • פרס מפעל חיים: מוטי קירשנבאום
  • תוכנית אקטואליה, תחקיר או חדשות: "המקור" חדשות 10
  • מנחה הטקס: אייל רוזלס ומיקי קם
  • תוכנית מגזין בתחומי תרבות ופנאי: "ערב טוב עם גיא פינס" ערוץ 10
  • סדרת תעודה: "הקיבוץ" הוט והערוץ הראשון
  • סדרה קומית: "עבודה ערבית" שידורי קשת
  • השחקן הטוב ביותר בסדרה קומית: נורמן עיסא "עבודה ערבית"
  • הבימוי הטוב ביותר בסדרה קומית: שי קפון "עבודה ערבית"
  • סדרת ילדים ונוער: "אליפים" ערוץ הילדים – yes
  • שעשועון: "אל תפיל את המיליון" ערוץ 2
  • תוכנית אירוח: "הינשופים" הוט
  • תוכנית מציאות: "The Voice ישראל" רשת
  • השחקנית הטובה ביותר בסדרה קומית: קלרה חורי "עבודה ערבית"
  • התסריט הטוב ביותר בסדרה קומית: סייד קשוע "עבודה ערבית"
  • השחקן הטוב ביותר בסדרת דרמה: עמוס תמם "אחת אפס אפס"
  • התסריט הטוב ביותר בסדרת דרמה: יוסי מדמוני "30 ש"ח לשעה"
  • השחקנית הטובה ביותר בסדרת דרמה: דנה מודן "אננדה"


                                     

11. פרסי האקדמיה לטלוויזיה לשנת 2013

ב-24 בינואר 2014 נערך בתל אביב טקס הפרסים לשנת 2013. במהלך הטקס אירעו מספר תקריות שנסבו סביב מאבק היוצרים והתסריטאים בזכייניות הטלוויזיה על המשך פעילות ארגון התמלוגים "תל"י".

  • התסריט הטוב ביותר בסדרה קומית: סייד קשוע עבודה ערבית
  • הבימוי הטוב ביותר בסדרת דרמה/ מיני סדרה/ סדרת ילדים ונוער: אלון זינגמן שטיסל
  • מנחה הטקס: אבי טרמין ואסתי קוסיבצקי
  • השחקנית הטובה ביותר בסדרה קומית: ליאת הר לב הפרלמנט
  • מיני סדרת הדרמה הטובה ביותר: אבודים באסיה yes
  • תוכנית דוקו-ריאליטי הטובה ביותר: מחוברים + HOT
  • סדרת תעודה הטובה ביותר: החיים כשמועה + לוד בין ייאוש לתקווה ערוץ 8, HOT
  • תוכנית המציאות הטובה ביותר: אקס פקטור ישראל ערוץ 2, רשת
  • התסריט הטוב ביותר בסדרת דרמה/ מיני סדרה/ סדרת ילדים ונוער: יהונתן אינדורסקי, אורי אלון שטיסל
  • הבימוי הטוב ביותר בסדרה קומית: שי קפון עבודה ערבית
  • תוכנית אולפן לילדים ולנוער הטובה ביותר: פרויקט הלהקה ערוץ הילדים
  • תוכנית האירוח הטובה ביותר: שי בשישי ערוץ 10
  • השחקנית הטובה ביותר בסדרת דרמה/ מיני סדרה/ סדרת ילדים ונוער: איילת זורר בני ערובה
  • סדרה קומית הטובה ביותר: הפרלמנט ערוץ 2, שידורי קשת
  • השחקן הטוב ביותר בסדרת דרמה/ מיני סדרה/ סדרת ילדים ונוער: דב גליקמן שטיסל
  • תוכנית אקטואליה ו/או תחקיר ו/או חדשות הטובה ביותר: עובדה ערוץ 2, קשת
  • תוכנית הבידור והשעשועון הטובה ביותר: מצב האומה ערוץ 2, רשת
  • סדרת דרמה הטובה ביותר: שטיסל yes
  • סדרת הילדים ונוער הטובה ביותר: החממה ניקלודיאון, yes
  • השחקן הטוב ביותר בסדרה קומית: אסי כהן הפרלמנט
  • תוכנית מגזין בתחומי תרבות ופנאי הטובה ביותר: ערב טוב עם גיא פינס ערוץ 10
                                     

12. פרסי האקדמיה לטלוויזיה לשנת 2014

הטקס לשנת 2014 התקיים ב-13 בפברואר 2015 בתל אביב. ההנחיה נעשתה על ידי ירון ברובינסקי.

  • התסריט הטוב ביותר בסדרה קומית: ערן זרחוביץ, אסף הראל, אסי כהן, מאור כהן הפרלמנט
  • תוכנית אולפן לילדים ולנוער הטובה ביותר: מה זה מוזה חינוכית
  • השחקן הטוב ביותר בסדרת דרמה/ מיני סדרה/ סדרת ילדים ונוער: יהודה לוי איש חשוב מאוד
  • השחקנית הטובה ביותר בסדרת דרמה/ מיני סדרה/ סדרת ילדים ונוער: אלמה דישי איש חשוב מאוד
  • סדרת הדרמה הטובה ביותר: איש חשוב מאוד HOT3
  • סדרת תעודה הטובה ביותר: כביש 90 ערוץ 8, HOT
  • השחקן הטוב ביותר בסדרה קומית: אסי כהן הפרלמנט
  • הבימוי הטוב ביותר בסדרה קומית: אסף הראל הפרלמנט
  • סדרה קומית הטובה ביותר: הפרלמנט ערוץ 2, שידורי קשת
  • מנחה הטקס: ירון ברובינסקי ועמית פרקש
  • תוכנית הבידור והשעשועון הטובה ביותר: היהודים באים ערוץ 1
  • תוכנית דוקו-ריאליטי הטובה ביותר: מחוברים פלוס HOT
  • סדרה קומית לילדים ונוער: דן ומוזלי חינוכית
  • השחקנית הטובה ביותר בסדרה קומית: ליאת הר לב הפרלמנט
  • תוכנית המציאות הטובה ביותר: המירוץ למיליון ערוץ 2, רשת
  • תוכנית האירוח הטובה ביותר: חוצה ישראל חינוכית
  • פרס "מפעל החיים": נורית קידר
  • הדרמה היומית הטובה ביותר: זגורי אימפריה HOT3
  • תוכנית מגזין בתחומי תרבות ופנאי הטובה ביותר: צינור לילה ערוץ 10
  • התסריט הטוב ביותר בסדרת דרמה/ מיני סדרה/ סדרת ילדים ונוער: שירלי מושיוף איש חשוב מאוד
  • סדרת הילדים ונוער הטובה ביותר: החממה ניקלודאון, Yes
  • הבימוי הטוב ביותר בסדרת דרמה/ מיני סדרה/ סדרת ילדים ונוער: דני סירקין תא גורדין
  • תוכנית אקטואליה ו/או תחקיר ו/או חדשות הטובה ביותר: המקור ערוץ 10
                                     

13. פרסי האקדמיה לטלוויזיה לשנת 2015

ב-8 במאי 2016 פורסמה רשימת המועמדים בתחרות פרסי הטלוויזיה לשנת 2015 ב-46 קטגוריות. הטקס לשנת 2015 התקיים ב-10 ביוני 2016 בתל אביב. לראשונה הועבר הטקס בשידור ישיר באינטרנט, בשל העובדה שאף גוף שידור לא היה מעוניין לשדר את טקס פרסי הטלוויזיה.

  • תוכנית הבידור הטובה ביותר: היום בלילה עם גורי אלפי ערוץ 2, שידורי קשת
  • סדרת הדרמה לילדים ונוער הטובה ביותר: החממה ניקלודאון, Yes
  • המגזין לילדים ונוער הטוב ביותר: גלילאו הטלוויזיה החינוכית
  • תוכנית התחקירים הטובה ביותר: המקור ערוץ 10
  • מנחה הטקס: מוש דנון, יושב ראש האקדמיה לקולנוע וטלוויזיה
  • סדרת הדרמה הטובה ביותר: פאודה yes
  • תוכנית האקטואליה הטובה ביותר: לונדון את קירשנבאום חדשות 10
  • השחקן הטוב ביותר בסדרה קומית: אודי כגן החדש של עומרי גורדון
  • הסדרה הקומית לילדים ונוער הטובה ביותר: אלישע ערוץ הילדים
  • השחקנית הטובה ביותר בסדרת דרמה: נטע ריסקין שטיסל
  • השעשועון הטוב ביותר: לעוף על המיליון ערוץ 10
  • פרס "מפעל החיים": טמירה ירדני
  • השחקנית הטובה ביותר בסדרה קומית: מירי אלוני להרוג את הסבתא
  • בימוי בסדרת דרמה: אלון זינגמן שטיסל
  • הסדרה לגיל הרך הטובה ביותר: דן ומוזלי הטלוויזיה החינוכית
  • תסריט בסדרה קומית: יוסי מדמוני להרוג את הסבתא
  • תוכנית הסאטירה והמערכונים הטובה ביותר: גב האומה ערוץ 10
  • השחקן הטוב ביותר בסדרה לילדים ונוער: יובל סמו אלישע
  • תוכנית הדוקו-ריאליטי הטובה ביותר: בייבי בום ערוץ 10
  • תוכנית האירוח הטובה ביותר: שי בשידור ערוץ 10
  • השחקנית הטובה ביותר בסדרה לילדים ונוער: ירדן בר-כוכבא דן ומוזלי
  • השחקן הטוב ביותר בסדרת דרמה: דבלה גליקמן שטיסל
  • תוכנית המציאות הטובה ביותר: מאסטר שף ערוץ 2, שידורי קשת
  • תוכנית הכלכלה הטובה ביותר: לילה כלכלי חדשות 10
  • תסריט בסדרת דרמה: סייד קשוע התסריטאי
  • תוכנית הראיונות הטובה ביותר: חוצה ישראל הטלוויזיה החינוכית
  • מגזין הפנאי הטוב ביותר: ערב טוב עם גיא פינס ערוץ 10
  • בימוי בסדרה קומית: דוד אופק וליאור שפר להרוג את הסבתא
  • סדרת התעודה הטובה ביותר: מגש הכסף ערוץ 8, HOT
  • הסדרה הקומית הטובה ביותר: להרוג את הסבתא yes
  • תוכנית הספורט הטובה ביותר: אולפן ליגת האלופות ערוץ הספורט
  • תוכנית התרבות הטובה ביותר: אומרים שהיה פה הטלוויזיה החינוכית
  • מהדורת החדשות הטובה ביותר: מהדורת החדשות המרכזית של ערוץ 10 חדשות 10
                                     

14. פרסי האקדמיה לטלוויזיה לשנת 2017

ערך מורחב – פרסי האקדמיה לטלוויזיה לשנת 2017

ב-31 בינואר 2018 פורסמה רשימת המועמדים בתחרות פרסי הטלוויזיה לשנת 2017 ב-46 קטגוריות. הטקס לשנת 2017 התקיים ב-9 במרץ 2018 ושודר בקשת 12.

                                     

15. פרסי האקדמיה לטלוויזיה לשנת 2018

ערך מורחב – פרסי האקדמיה לטלוויזיה לשנת 2018

ב-30 בינואר 2019 פורסמה רשימת המועמדים בתחרות פרסי הטלוויזיה לשנת 2018 ב-46 קטגוריות. הטקס לשנת 2018 התקיים ב-10 במרץ 2019 ושודר בכאן 11.

  • תסריט בסדרה קומית: דנה מודן ככה זה
  • סדרת הדרמה הטובה ביותר: על הספקטרום yes
  • תוכנית האירוח ובידור הטובה ביותר: מה נסגר?
  • תוכנית הדוקו-ריאליטי הטובה ביותר: תום יער עושה בגרות
  • השעשועון הטוב ביותר: המרדף שעשועון טלוויזיה
  • תוכנית הראיונות הטובה ביותר: פגישה עם רוני קובן
  • המגזין לילדים ונוער הטוב ביותר: להציל את חיות הבר
  • השחקנית הטובה ביותר בסדרה לילדים ונוער: גוי ריגר Oboy
  • בימוי בסדרת דרמה: יובל שפרמן על הספקטרום
  • בימוי בסדרה קומית: רם נהרי ככה זה
  • השחקנית הטובה ביותר בסדרת דרמה: נעמי לבוב על הספקטרום
  • השחקן הטוב ביותר בסדרה לילדים ונוער: נוה צור אילת
  • תוכנית המציאות הטובה ביותר: הכוכב הבא לאירוויזיון 2019
  • פרס "מפעל החיים": בילי סגל גזליוס
  • תוכנית הסאטירה והמערכונים הטובה ביותר: ארץ נהדרת
  • מגזין הפנאי הטוב ביותר: הצנרת
  • הסדרה הקומית הטובה ביותר: ככה זה
  • תוכנית התרבות הטובה ביותר: סוכן תרבות
  • הסדרה הקומית לילדים ונוער הטובה ביותר: צפוף תוכנית טלוויזיה
  • השחקן הטוב ביותר בסדרת דרמה: יהודה לוי שחקן איש חשוב מאוד
  • תוכנית האקטואליה הטובה ביותר: לונדון את קירשנבאום חדשות 10
  • מנחי הטקס: לוסי איוב ומיכאל הנגבי
  • השחקן הטוב ביותר בסדרה קומית: אסי כהן ככה זה
  • תוכנית התחקירים הטובה ביותר: המקור תוכנית תחקירים
  • תסריט בסדרת דרמה: דנה אידיסיס על הספקטרום
  • סדרת התעודה הטובה ביותר: יומני קירשנבאום
  • סדרת הדרמה לילדים ונוער הטובה ביותר: Oboy
  • השחקנית הטובה ביותר בסדרה קומית: תיקי דיין סטוקהולם
                                     

16. פרסי האקדמיה לטלוויזיה לשנת 2019

ערך מורחב – פרסי האקדמיה לטלוויזיה לשנת 2019

ב-9 במרץ 2020 פורסמו המועמדים בקטגוריות השונות על ידי נדב אמבון ומירב פלדמן. מיד בפרוץ מגפת הקורונה פורסם כי ההצבעה בתחרות תידחה למועד לא ידוע. מאוחר יותר פורסם כי ההצבעה תיערך בין 23 ל-26 באפריל 2020. הטקס שודר בכאן 11 ב-29 באפריל 2020.

מנחי הטקס: ירון ברובינסקי ומאיה אלקולומברה.

סדרת הדוקו - ריאליטי הטובה ביותר: 80 וארבע

הסדרה העובדתית הטובה ביותר: סליחה על השאלה

תסריט בתוכנית סאטירה ומערכונים: ארץ נהדרת

תוכנית סאטירה ומערכונים: ארץ נהדרת

תוכנית התרבות הטובה ביותר: סוכן תרבות

תוכנית אקטואליה הטובה ביותר: היום שהיה עם טל ברמן

תוכנית אירוח הטובה ביותר: שי בשידור

שעשועון הטלוויזיה הטוב ביותר: המרדף

תוכנית הראיונות הטובה ביותר: פגישה עם רוני קובן

איפור: ארץ נהדרת

עיצוב תלבושות: הנערים

עיצוב אומנותי: הנערים

ליהוק בסדרה עלילתית: הנערים

טלוויזיה לגיל הרך: צוות הצלה

תוכנית בידור לילדים ונוער הטובה ביותר: משחקי המח

מגזין הילדים והנוער הטוב ביותר: להציל את חיות הבר

השחקנית הטובה ביותר בסדרה לילדים ונוער: ליאת הר לב אלישע

השחקן הטוב ביותר בסדרת ילדים ונוער: יניב ביטון ילדי בית העץ

תוכנית הבידור הטובה ביותר: הסטנדאפיסטים עם רשף לוי

                                     

17. פרסי האקדמיה לטלוויזיה לשנת 2020

ערך מורחב – פרסי האקדמיה לטלוויזיה לשנת 2020

ב-22 במרץ 2021 פורסמו המועמדים בקטגוריות השונות על ידי נדב אמבון ודפנה לוסטיג. הטקס ישודר בכאן 11 ב-11 באפריל 2021.

לקראת התחרות השנה ערכה הנהלת האקדמיה כמה שינויים: השינוי הבולט והחשוב הוא הפרדה של עולם התוכן של הילדים והנוער. תוכן זה יזכה לתחרות נפרדת וטקס משלו שיתקיים בקיץ הקרוב.

שינויים נוספים שערכה הנהלת האקדמיה הם הוספה של מספר קטגוריות נוספות. בקטגוריות הראשיות נערכה חלוקה בין דרמה קומית לקומדיית מצבים. ובתחום הקטגוריות האישיות נוספו פרסים לשחקני ושחקניות משנה גם בדרמה וגם בקומדיה.

  • מנחה הטקס: יניב ביטון
Free and no ads
no need to download or install

Pino - logical board game which is based on tactics and strategy. In general this is a remix of chess, checkers and corners. The game develops imagination, concentration, teaches how to solve tasks, plan their own actions and of course to think logically. It does not matter how much pieces you have, the main thing is how they are placement!

online intellectual game →